Będę plótł trzy po trzy. Wszystkiemu winny jest Kuba z „Będzie grane”, który zaprosił mnie do udziału w bardzo fajnej inicjatywie pod właśnie takim tytułem. Chodzi o stworzenie małych materiałów erpegowych opartych o mapie heksowej 3 × 3 pola do któregoś z wydanych po polsku systemów. 

Dość długo myślałem, na jaki system się zdecydować. Wszystkie fantaziaki wydawały mi się zbyt banalne. Nie chciałem też napisać czegoś do systemu, w który gra k4 osób — w końcu chodzi o pokazanie koncepcji nowoczesnego hexcrawla jak najszerszej widowni. 

W końcu pomyślałem, że od dawna chce się zmierzyć z materiałem do ktulu. To chyba drugi najpopularniejszy w pl. system a przy tym tak daleki od hexcrawlu, jak to tylko możliwe. Standardowy scenariusz to mniej lub bardziej liniowe śledztwo ociekające klimatem i handoutami. No dobrze, ale jak ktulu to koniecznie pulp. Strzelanie do przedwiecznych jest dla mnie o wiele ciekawsze niż wpadanie w desperację na skutek transgresji popełnionych przez moich przodków z rybami.

Lata 20 wydawały mi się jednak zbyt ograne, dlatego na początku chciałem umieścić rozgrywkę współcześnie, trafiłem jednak na problem. Pulp to dla mnie opiera się na dwóch filarach — wartkiej akcji oraz niesamowitej dziwnej technologii. I to właśnie ten drugi element sprawiał mi problemy. Nie chciałem uciekać w klimaty sf czy cyberpunka, a nie miałem pomysłu na inną implementację. Dlatego finalnie zdecydowałem się na przełom lat 50 i 60 i estetykę rocket/atom punkową. Szykujcie się więc na zimną wojnę, radzieckich szpiegów, pięknych bohaterów w grzmiących rakietach oraz wspaniałe bohaterki z laserowymi promiennikami w rękach. 

Jeszcze jedno — zapomnijcie o długim śledztwie. W 30 minut od rozpoczęcia sesji gracze i ich postacie powinny dokładnie wiedzieć, o co chodzi. Pytanie, co z tą informacją zrobią. 

Mam już 99% tekstu napisane. Zostało narysować mapę, przetestować, zrobić redakcje, ilustracje i złożyć w całość. Czyli z moim tempem nie mam szans zrobić tego w miesiąc :). No trudno, będzie później.

Ilustracja: Artbreeder