Kości zostały rzucone a głosy oddane. Podobnie jak wy nie wiem jeszcze, kto wygra tegorocznego Quentina. Na razie wszyscy znamy finalistów i są oni bardzo dobrzy. Nie wypada mi też (jeszcze) konkretniej omawiać ich wad i zalet. Pomyślałem jednak, że krótki przewodnik nikomu nie zaszkodzi:

(uwaga zawiera spoilery).

Czarny kamień

Michał „rincewind bpm” Smoleń
Dnd 5e

Klątwa Strahd’a skompresowana do 1-2 sesji. BG wyprawiają się do zaczarowanej doliny, gdzie rządził szalony baron, a w swoich szponach trzyma wszystkich złowroga wiedźma. Ta klasycznie heroiczna przygoda do DnD funduje nam ciekawe walki i odkrywanie tragicznej przeszłości. Klątwa snów bardzo fajnie spaja warstwę mechaniczną z fabularną.

Koniec świata w Trójkącie Bermudzkim

Karol Olchowy
Pulp Cthulhu

Chcieliście kiedyś postrzelać do wielkich przedwiecznych z armaty? To teraz macie okazję. W zasadzie z całej baterii armat krążownika US Navy. II wojna światowa się skończyła i wracacie do domu, przed wami widać już prawię główki portu. Jeszcze tylko ostatni problem. Szybkie i dynamiczne śledztwo pełne akcji i emocji, zakończone epickimi scenami walki.

New Providence

Paweł Dąbrowski
Star Trek Adventures

Scenariusz bardzo wiernie oddający klimat serialu. Bohaterowie zostają tu postawieniu na skrzyżowaniu rozkazów, własnych interesów, losów świata. Przygoda w dużej mierze oparta na postaciach graczy, spisana w formie toolboxa, o mocno otwartej strukturze. Będziemy mieli tu okazję skoczyć w czasie, eksplorować ruiny Tkon oraz trochę postrzelać z fazerów.

Ostateczny egzamin

Marcin Łączyński
Dnd 5e

Łochotłuk w finale Quentina! Na dodatek w ciekawych egzotycznych lokalizacjach. Łączy klimaty Indiany Jonesa i Harry’ego Pottera. BG wcielają się w magów na ostatnim egzaminie. Indywidualne zadania, ciekawe lokacje i NPC-e oraz duża nieskrępowana eksploracja, oraz swoboda adresowania wyzwań to mocne punkty tego scenariusza.

Salamandra

Andrzej Stój
Tajemnice Powodzi

Blob z kosmosu atakuje polskie osiedle dziwnych lat 90. Bohaterowie wcielają się w grupę nastolatków, z których jeden nawiązuje dziwną łączność z kosmitą uwolnionym z tajnego laboratorium. W tle dramaty rodzinne.

„Salamandra” równoważy źródła akcji. Mamy tu ciekawy problem, z którym bohaterowie muszą się zmierzyć oraz siatkę relacji i zaszłości, która go dopełnia i pcha przygodę do przodu.